Ελλάδα-Κύπρος: Κυρίαρχος ο Σταύρος Κουμερτάς στο Σύνθετο τόξο

Ο Σταύρος Κουμερτάς ήταν ο κυρίαρχος του Σύνθετου τόξου Ανδρών στον Αγώνα Διακρατικής Συμφωνίας Ελλάδας-Κύπρου 2022 Ανοιχτού Χώρου που διεξήχθη στο Προπονητήριο Τοξοβολίας «Ευαγγελία Α. Ψάρρα» στο Ο.Α.Κ.Α. Ο 2ος αγώνας θα διεξαχθεί στην Κύπρο (2-6/11).

Ο τοξοβόλος του Εκηβόλου τοποθετήθηκε στο Νο.2 του ταμπλό αφού πέρασε Bye τον 1ο γύρο επιβλήθηκε στον ημιτελικό του Νο.3 του ταμπλό, Αθανάσιου Κωστόπουλου (Σ.Ο.Α-Α.Σ) 144-139 και στον μεγάλο τελικό επικράτησε του Κωνσταντίνου-Δημήτριου Δρακιώτη (Νο.1 Α.Σ.Π.Π) 146-145 σε έναν συναρπαστικό τελικό.

Στον μικρό τελικό, ο Αθανάσιος Κωστόπουλος επικράτησε άνετα του Λουκά Γιάγκου (Εθνική Κύπρου, Νο.5) 145-123 και κατέκτησε την 3η θέση.